Zvíťazil historický šerm

15.04.2013 18:13

Aj tento rok sa žiaci Gymnázia Andreja Sládkoviča v Krupine zúčastnili krajského kola stredoškolskej odbornej činnosti, dobrovoľnej záujmovej študentov gymnázií a stredných odborných škôl.  35. ročník krajskej prehliadky stredoškolskej odbornej činnosti sa konal 12. apríla 2013 na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici. Súťažilo sa tradične v 17-ich odboroch.

Naše gymnázium reprezentovalo päť žiakov s tromi prácami, s ktorými úspešne postúpili zo školského kola. V odbore problematika voľného času súťažila práca Historický šerm, ktorú spracovala dvojica študentov - Ivana Púpavová a Martin Kocman. V odbore zdravotníctvo a farmakológia nás reprezentovali dievčatá Zuzana Oravcová spolu so Silviou Búlikovou s prácou Hygiena rúk a dôsledky na jej zanedbávanie. Poslednou prácou sa zapojila aj Margaréta Pavlovová v odbore teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba s prácou Organizujem, teda rozvíjam.

V silnej konkurencií naši žiaci obstáli skutočne úspešne, aj napriek reálne silnej konkurencií ostatných odborných škôl a gymnázií celého Banskobystrického kraja. Ivana Pupavová s Martinom Kocmanom získali prvé miesto a Zuzana Oravcová so Silviou Búlikovou druhé miesto vo svojom odbore. Práve tieto práce nás budú reprezentovať na celoštátnej prehliadke stredoškolských odborných prác, ktorá sa bude konať od 25. do 27. apríla 2013 v Nových Zámkoch. Víťazom srdečne gratulujeme a prajeme mnoho úspechov pri reprezentácií nielen našej školy, ale aj celého kraja.

RNDr. Iveta Slobodová