Občania obci

26.06.2011 22:36

Na usmiatu slnečnú sobotu 11. júna budú cerovské deti, ale aj ich rodičia a starí rodičia dlho spomínať. Máloktorý deň sa vydarí tak ako tento. Doobeda sa rozľahlý areál školy premenil na rozprávkový svet. Tri ružové prasiatka a malý nezbedný vĺčik, Perinbabka a Zubatá, Popoluška, Zbojníci, Nastenka, Baba Jaga i Mrázik vtiahli deti aj dospelých priamo do deja rozprávkového sveta, v ktorom museli plniť rôzne úlohy. Spolu s tromi prasiatkami postavili domček a keď prišiel vlk, schovali sa za jeho stenu a vlka odplašili. Pokiaľ pomáhali výrečnej Perinbabe skákať po perine a snežiť, zubáta im poskrývala topánky, napchala do nich šišky, pozväzovala šnúrky. Popoluške usilovne pomáhali triediť hrach a fazuľu, hľadať oriešky, zavesiť prádlo aj pozametať. Pri Babe Jage museli uhádnuť hádanky a Mrázik ich dokonca potrápil znalosťou dopravných značiek. Deťom sa veľmi páčila jazda na koníkovi, ako aj mnoho ďalších zábavných hier a súťaží, ktoré pre nich organizátori pripravili. Všetci obdivovali zručnosť žiackeho družstva hasičov, ktoré na školskom ihrisku predviedlo hasičský zásah. Pre menších to bola dobrá motivácia, aby sa k nim v budúcnosti pridali.

Všetci účastníci si pochutnali na výbornom guláši, domácich zákuskoch, koláčoch, slanom pečive, šťavnatých čerešniach a ďalších dobrotách.

Program vo večerných hodinách pokračoval ozdobením a postavením turíčnych májov, pri rezkej ľudovej hudbe. Žrebovanie tomboly s množstvom cien bolo sprevádzané napätým očakávaním a radosťou z výhry. Keď sa zotmelo, deti vypustili lampióny šťastia. Zábava pre dospelých pokračovala až do skorých ranných hodín. Celodenné podujatie zorganizovalo OZ Občania obci, Miestny dobrovoľný hasičský zbor a Evanjelický a.v. cirkevný zbor Cerovo.

                                                                                                                 -mh-