O korunku krásy zabojovalo šesť finalistiek

30.04.2013 19:04

Krupinské kino každoročne hostí, medzi divákmi veľmi populárnu, súťaž krásy Miss Gymnázia Andreja Sládkoviča a Obchodnej akadémie v Krupine. Inak tomu nebolo ani tento rok, keď o titul kráľovnej krásy zabojovalo šesť odvážnych a pekných dievčat.

Finalistky to nemali ľahké

Podporiť a povzbudiť svoje favoritky prišlo okrem študentov gymnázia a obchodnej akadémie množstvo ľudí, ktorí sa postarali o skvelú atmosféru.

Slávnostné popoludnie odštartovalo predstavenie dievčat v prvej súťažnej disciplíne. Dvojica moderátorov položila každej súťažiacej jednu otázku. Porota pozorne sledovala odpovede, pravá Miss totiž nezávisí len od peknej tváričky.

V rytme salsy

Druhá disciplína sa niesla v tanečnom duchu, keď dievčatá predviedli, ako im to ide v tanci. Mohli sme vidieť krátku choreografiu salsy, country či rock´n´roll. Ďalej nasledovala voľná disciplína a súťažiace dostali možnosť ukázať svoj talent. Väčšina si zvolila práve tanec, no mohli sme vidieť taktiež hru na zobcovej flaute.

Súťažnú časť uzavrela očakávaná promenáda v spoločenských šatách, po ktorej sa porotcovia odišli do zákulisia poradiť o víťazke. Čakanie divákom spríjemnili spevácke a hudobné vystúpenia spolu s tanečnou skupinou Fresh.

Kto získal titul kráľovnej krásy?

Rozhodovanie bolo pre porotu veľmi náročné, pretože dievčatá si počínali veľmi vyrovnane, čo potvrdili aj diváci. Ale víťazkou sa mohla stať iba jedna. Korunku Miss gymnázia Adreja Sládkoviča a Obchodnej akadémie v Krupine si napokon vybojovala finalistka číslo 1 – Peťa Habánová.  ,,S rozhodnutím poroty som veľmi spokojná, vybrali najkrajšiu Miss,“ prezradila nám jedna študentka z publika.

Prvou vicemiss sa stala finalistka číslo 3 – Júlia Mackovová a titul druhej vicemiss získala Sofia Jaššová s číslom 2. Titul Miss facebook, udelený finalistke s najvačším počtom like-ov na sociálnej sieti, si domov odniesla Kristína Beňová s číslom 5.

Všetkým víťazkám srdečne gratulujeme.

Rebeka Václavíková VIII.O, foto: Kristína Kružicová VIII.O

Fotogaléria: