Imatrikulácie 2011

18.11.2011 20:37

V piatok 11. novembra 2011 sa v Kine Kultúra stretli žiaci Gymnázia Andreja Sládkoviča a Obchodnej Akadémie v Krupine. V tento deň sa tam uskutočnilo slávnostné prijatie nových žiakov do študentského cechu pod názvom Imatrikulácia.

Tohtoročné Imatrikulácie sa niesli v duchu televíznej Farmy. Organizátori, teda tohtoroční tretiaci Gymnázia a Obchodnej akadémie, sa zhodli na tejto zaujímavej a aktuálnej téme. Celým kinom sa niesla vôňa klobás, javisko bolo vystlané slamou a samotní organizátori boli oblečení do montériek, starých košieľ , slamených klobúkov a gumákov.

Aj samotné úlohy, ktoré museli prváci splniť, sa niesli vo farmárskom duchu. Bolo to napríklad dojenie- kde prvák musel čím skôr vypiť kozie mlieko z gumenej rukavice alebo vozenie sa na koni - teda chrbte svojho spolužiaka, jedenie klobásy a cibule na čas... Úlohy boli naozaj veľmi rozmanité. Na plnenie úloh dozeralo oko prísnej poroty, zloženej z prevažne mužského, ale aj ženského  zastúpenia tretiakov. Boli častokrát veľmi  prísni a k pridelenej úlohe prvákom pridali aj trest. Trest, alebo inak povedané, nejedlé, čiže nechutné jedlo, nebolo veľkým lákadlom, a tak sa prváci veľmi snažili splniť úlohy čo najlepšie.

Viac ako päťdesiat prvákov absolvovalo tento krst ohňom. V mene všetkých tretiakov však musím povedať, že účasťou a aj snahou pri plnení úloh milo prekvapili. Pri týchto výkonoch ich prišli povzbudiť aj starší spolužiaci a ako každý rok, tak aj tento kino praskalo vo švíkoch. Myslím, že po tohtoročných Imatrikuláciách  sa máme na čo tešiť aj budúci rok.

Paula Lopušníková

Imatrikulácie 2011

1 | 2 | 3 >>