Festival atmosféra

22.01.2012 20:11

Hontianske Nemce sa 21. januára stali hostiteľom takých známych mien ako Marián Labuda či Róbert Semenník. Možno sa pýtate, za akým účelom? Odpoveď je jednoduchá: Festival Atmosféra! Organizátorka tohto komorného festivalu, sedemnásťročná Margaréta Pavlovová pripravila tento festival pre mladých aj starších. Celý sa to odohrával v priestoroch Kultúrneho domu v Hontianskych Nemciach. Návštevníci si za dobrovoľný príspevok mohli užiť zaujímavé diskusie s už spomenutými hosťami, tanečné workshopy so skupinou Fresh, kalanetiku, vernisáž obrazov, poradenstvo krásy, uvoľniť endorfíny pri zumbe a mamičky si mohli svoje ratolesti odložiť v detskom kútiku...

Čo ťa priviedlo k myšlienke urobiť takýto festival v Nemciach?

Dôvodom bola moja stredoškolská odborná činnosť, ktorú som chcela vždy robiť. Už dávno som sa pohrávala s myšlienkou, že by bolo dobre urobiť SOČ-ku trošku neobvyklejšou formou, ktorá tu ešte nebola, ktorá ma zaujme natoľko, že ju budem robiť s radosťou. A hlavne chuť niečím obohatiť tento svet mi vnukla myšlienku vytvoriť podujatie, u nás v Hontianskych Nemciach, ktoré na rozdiel od iných podujatí, zaujme svojim programom všetkých.

Pracovala si na tom sama, prípadne kto ti pomáhal? Koľko ťa to stálo nervov?

Áno, pracovala som na tom sama. Musím priznať, že ma to stálo veľa úsilia celé to zorganizovať, no priznávam, že bez pomoci tej kopy ľudí, čo mi pomohli, by som to nezvládla. Hlavne moja rodina, pán starosta a mládež, ktorá mi pomáhala pri samotných prípravách a počas diania festivalu.

Ako sa ti podarilo nalákať také osobnosti, ako napríklad herca Mariána Labudu?

Pravdupovediac, cele to „nalákanie“ osobností na nejaké podujatie je o tom, či máš známych, ktorí majú známych a sú ochotní ti pomôcť. A tak to bolo aj v mojom prípade.

Čoho si sa organizačne najviac bála?

Určite som sa najviac bála toho, že to nevyjde ako má. Že mi napríklad neprídu hostia, že sa náhodou niečo na poslednú chvíľu pokašle a mojou najväčšou obavou bolo, že neprídu ľudia. Je to celé o ľuďoch s dobrou náladou, chuťou niečo robiť a zabávať sa. A v podstate to nemusí byť ani dokonale zorganizované, ale keď sú ľudia, ktorí prišli naozaj s chuťou tráviť svoj čas efektívne, tak je to „to pravé“, také aké to má byť... také pravé orechové.

Aké sú tvoje pocity? Spokojnosť?

Pocity? Určite spokojnosť, aj keď tento pocit stále len rastie a prehlbuje sa. Kopec ľudí sa ma po festivale spýtalo, že či som spokojná, či mi to vyšlo a ja som nevedela ako odpovedať, pretože ten feedback dôjde až po čase. Áno, je pravdou že mi malý kameň zo srdca spadol, ťarcha opadla, pretože ľudia prišli, videla som, že sa bavili a že ich to oslovilo. Ale až teraz, po niekoľkých dňoch konštatujem, že odozva bola a bola pozitívnejšia ako som čakala.

Paula Lopušníková

Atmosféra

1 | 2 | 3 >>