Beh zdravia v Hontianskych Moravciach

12.08.2011 22:19

Sympatické športovo-spoločenské podujatie Beh zdravia v Hontianskych Moravciach bolo tohto roku v znamení šťastnej trinástky. Nielen ideálne slnečné počasie, ale aj hojná účasť návštevníkov a bežcov sa podpísali na príjemne a užitočne strávenej prázdninovej sobote 6. augusta . Pre svoju atraktívnosť s množstvom sprievodných podujatí zameraných na široké spektrum ľudí rôznych vekových kategórií a záujmov je Beh zdravia vyhľadávaným a známym nielen v blízkom okolí, ale v rámci celého kraja a už i Slovenska, čo sa odrazilo aj v „bežeckej reprezentácii“. Na štart nastúpila rovná stovka bežcov, od tých najmenších do 6 rokov, až po dôchodcov. Zvlášť milý pohľad bol na  kategóriu malých detí do 6 rokov s rodičmi. Na svojich malých nôžkach precupkali celý okruh  futbalového ihriska a niektoré absolvovali časť trasy aj v náručí rodičov, občas sa zastavili a rozbehli opačným smerom. Úsmevné to bolo najmä v momente, keď už boli pred cieľom. Hlavným cieľom však nebolo podávať super výkony, ale nadobudnúť už v rannom veku dobrý vzťah a záujem o beh a šport. Obdivuhodná bola vytrvalosť a športový duch starších reprezentantov vekových kategórií nad 50 a 60 rokov. Skvelý výkon okrem vytrvalostného bežca z Detvy podal aj Ing. Andrej Jankuliak, predseda predstavenstva Poľnohospodárskeho družstva v Hontianskych Moravciach, ktorý spolu so starostom obce, Ing. Rudolfom Gabryšom spoločne zapálili veľkú symbolickú vatru Behu zdravia.  

Zo sprievodných podujatí, ako aj po minulé roky, pozornosť asi 300 divákov zaujal Kynologický klub z neďalekých Hokoviec, deti sa tešili z jazdy na koníkovi a o zábavu sa postarala v bojových humorných scénkach šermiarska skupina Vlčí tesák.

Celé podujatie bolo vynikajúco zorganizované a na záver treba pochváliť aj kuchárov, ktorí pripravili perfektný jelení a diviači guláš.

Osobitné poďakovanie patrí za finančnú podporu Banskobystrickému samosprávnemu kraju a všetkým sponzorom.

-mh-

13. ročník

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>