Futbal – životná láska

„Ak by sa ma niekto opýtal, čo pre mňa znamená futbal, bez váhania by som povedala, že futbal je môj život“, s neskrývanou láskou o futbale hovorí Mgr. Janka Roziaková zo Sebechlieb. Málokto v našom okrese tuší, aké veľké úspechy má táto mladá húževnatá športovkyňa za sebou, a preto vám niektoré z nich v krátkosti predstavíme. Mgr. Janka Roziaková vyštudovala Fakultu telesnej výchovy a športu v Bratislave – odbor kondičný tréner vo vrcholovom a výkonnostnom športe. K futbalu ju priviedol otec, ktorý sa mu aktívne venoval ako brankár. Janka začala hrávať na domácom trávniku v Hontianskych Nemciach za chlapcov, neskôr hrala za ženy vo Veľkom Krtíši a po odchode na vysokoškolské štúdium za Slovan Bratislava, pričom sa dvakrát stala majstrom Slovenska a jedenkrát ...čítať viac

Betka Pavlendová v Berlíne

Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Pavlendová sa v dňoch 24.-26. januára 2013 predstavila na prestížnych pretekoch v Berlíne. Preteky sú súčasťou dlhej tradície tzv.  šesťdenných pretekoch, na ktoré sú pretekári pozývaní samotnými organizátormi.

Halový turnaj

Dňa 20.1.2013 sa konal v telocvični ZŠ E. M. Šoltésovej v Krupine XIII. ročník halového turnaja mladších žiakov o „ pohár predsedu MFK Strojár Krupina“.  Turnaja sa zúčastnili družstvá, ktoré pôsobia v prvej, druhej a tretej lige mladších žiakov.  Výkony jednotlivých družstiev boli na veľmi dobrej úrovni.

Svetový pohár v dráhovej cyklistike

Aguascalientes, Mexiko, 17. - 19. 1. 2013

Slovenská dráhová cyklistka sa v dňoch 17. - 19. januára zúčastnila na Svetovom pohári v dráhovej cyklistike v mexickom Aguascaliente, ktoré leží v nadmorskej výške 1770 m.n.m. Pavlendová absolvovala  sedem štartov, v ktorých sa jej striedavo darilo.

Krajské majstrovstvá v stolnom tenise

V dňoch 31.1.2012 a 1.2.2012 organizovalo Gymnázium A. Sládkoviča v Krupine Krajské majstrovstvá v stolnom tenise žiakov a žiačok stredných škôl. V kategórii chlapcov sme mali aj zastúpenie, ale naše družstvo neprehovorilo do konečného poradia, keď nedokázalo postúpiť zo skupiny ani do semifinálových zápasov. Zdá sa, že po rokoch kedy naši žiaci boli pravidelnými účastníkmi Majstrovstiev Slovenska, prišli roky pôstu a budeme si musieť počkať na novú generáciu. Suverénnym víťazom majstrovstiev sa stali chlapci z Gymnázia B. Slančíkovej Timravy z Lučenca, ktorí celým turnajom prešli bez jediného zaváhania a vo finále zvíťazili 4:1 nad SŠ v Banskej Bystrici. Na treťom mieste sa umiestnili chlapci OA Banská Bystrica, ktorí zvíťazili tiež 4:1 nad Súkromnou SOŠ Žiar nad Hronom. V kategórii dievčat domáci zastúpenie nemali a taktiež sa bude musieť čakať na výkonnostný rast tej najmladšej generácie. Víťazstvo z Krupiny si odniesli dievčatá z Gymnázia Nová Baňa, ktoré vo finále porazili SZŠ Banská Bystrica 4:1. V zápase o tretie miesto boli úspešnejšie dievčatá z Gymnázia Veľký Krtíš, ktoré vyhrali 4:3 nad Gymnáziom z Banskej Štiavnice.

Mgr. Viliam Sýkora

Otvorené 2. kolo ŠLHV 2011/2012 v Lučenci

Dňa 23. 11. 2011 sa na pôde Strednej priemyselnej školy stavebnej Oskara Winklera v Lučenci uskutočnilo v rámci 4. ročníka Školskej ligy halového veslovania 2. kolo súťaže na veslárskych trenažéroch Concept2 pod názvom Otvorené druhé kolo ŠLHV 2011/2012. Tohto otvoreného kola sa zúčastnili stredné školy z Banskobystrického samosprávneho kraja a hostia z Gymnázia z Balašských Ďarmôt v Maďarsku. Súťažilo sa formou štafiet na 4 x 500 metrov v kategóriách 1. - 2. ročník chlapci, 1. - 2. ročník dievčatá, 3. - 4. ročník chlapci a 3. - 4. ročník dievčatá. Celkovo súťažilo 21 chlapčenských a dievčenských tímov z nasledovných stredných škôl. Samotná súťaž tiež slúžila ako forma kvalifikácie na blížiace sa II. Majstrovstvá SR v halovom veslovaní žiakov a žiačok stredných škôl, ktoré sa budú konať 9. 12. 2011 v Banskej Bystrici. Tejto súťaže sa zúčastnili aj žiaci Gymnázia Andreja Sládkoviča v Krupine. V kategórií 1. - 2. ročník chlapci, reprezentovali našu školu žiaci I.B triedy: Jakub Zelenčík, Ondrej Mokoš, Peter Šouc a Dávid Pálka. S časom 6:45,6 Obsadili 4. miesto, keď im medailová pozícia unikla len o 1,3 s. Družstvu súťažiacemu v kategórií 3. - 4. ročník chlapci, v zložení: Michal Piatrov, Michal Olšiak , Dalibor Priadka a Juraj Darida sa darilo o čosi viac. S časom 6:30,3 si vybojovali 3. miesto, 2. priečka im v najnapínavejšom súboji tohto dňa ušla len o neuveriteľných 0,1 s.

Pavlendová na ME

Betka Pavlendová spolu s trénerom Peťom Bačíkom šťastne prileteli do Portugalska, kde ich v dňoch 26-31.júla čakajú súboje na ME v dráhových disciplínach v meste Anadia. Betka bude štartovať vo štvrtok v Bodovačke, piatok to bude Scratch a v sobotu a v nedeľu to bude náročné  šesť disciplinové Omnium. Bude to náročný program ,v každej disciplíne ju čakajú  kvalifikačné rozjazdy a po možnom postupe aj samotné finále.